avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1086 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inchiderea anului financiar la pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inchiderea anului financiar la pfa

Sunt pensionara la limita de varsta si PFA , sistem real, neplatitor de TVA.
Am incercat sa identific modificarile noului cod fiscal in ceea ce priveste PFA.
Cred ca nu am reusit.
Poate cineva sa-mi spuna daca in afara de 200 si 220, cu termene de predare in anul care vine, mai trebuie sa declar ceva? Sunt termenele pt 200 si 220 anul viitor?
Anul trecut am depus si 392.
Multumesc foaret mult.
Cel mai recent răspuns: CONSULTING ABM , Consultant managementul calitatii 14:40, 22 Decembrie 2011
Declaratia 200 se depune pana la 25 mai 2012, 220 pana la 31 ian 2012, iar 392 pana la 25 febr 2012.
Multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere declaratii pfa traducator sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. Anul trecut in luna ianuarie am depus la Adm. Financiara ... (vezi toată discuția)
Declaratii 2015 pfa Eugenia Dana Funie Eugenia Dana Funie PFA infiintat in 2013, impozitare in sistem real. Ce declaratii trebuie depuse in 2015 si care sunt termenele de depunere? (vezi toată discuția)
Pfa declaratii 200 si 220 Daniel Manciu Daniel Manciu Care sunt termenele de depunere a declaratiilor 200 si 220 in anul 2013 ? Cu multumiri, Daniel Manciu (vezi toată discuția)