Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rate credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rate credit

Buna seara, am o problema si va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns. Am contractat in urma cu 5 ani, 2 credite nevoi personale. De 3 ani sunt pensionar pe caz de boala, veniturile mele s-au redus la jumatate, astfel ca nu mai reusesc sa achit ratele. Nu detin bunuri imobiliare, masina, locuiesc cu mama mea. Ce mi se poate intampla?Va multumesc.
Buna seara,

Ati incercat sa mergeti la banci si sa faceti dovada veniturilor Dvs. in acest moment? Bancile pot reesalona ratele la credit, in functie de venit si de varsta pe care o aveti.

Craciun fericit si multa sanatate va doresc!
:)
G.M.
Buna ziua! Craciun cu bucurii si sanatate! Am fost la banci si mi-au spus ca am nevoie de 2 giranti sau de o garantie imobiliara, si nici asa nu-mi pot garanta reesalonarea. De refinantare, nu se poate discuta pentru ca am o pensie pe caz de boala revizuibila anual. Nu am locuinta, girant nu se pune nimeni, deci, nu prea am nici o solutie benefica din partea bancii. Deja am intarziat cu plata ratelor 2 luni, nu stiu ce se poate intampla.Va multumesc mult!
Daca se va ajunge la executare silita, va poate pune poprire pe 1/3 din pensie si cam atat.. deocamdata.
Va multumesc mult pentru raspuns!!!!!! Craciun fericit !