Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... incredintare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

incredintare minor

ma judec de cateva luni bune
sa intamplat asa
eu am plecat dincolo sa lucrez copilul a ramas la el si urma sa vina si el cu copilul, dar nu au mai venit. le-am trimis bani a fost bine si m-am trezit ca ma dat in judecata.
eu am venit in tara mi-am angajat avocat, toate mergeau in favoarea mea.
el nu a adus martori, nu are servici, e plecat si el din tara copilul lasandul la bunci, interzicandu-mi sa il vad.
deci nu servici, stau multi in locuinta unde sustine ca poate tine copilul.
este plecat din tara, eu pe perioada cand am fost plecata am reusit sa scot toate hartiile de la transferul de bani.
si tot el castiga procesul''fondul''!
este posibil asa ceva? eu stiama ca are pile
dar chiar asa pe fata?
va rog un sfat ce este de facut?
recurs , apel?
ce sanse am ca la apel respectiv recurs sa mi se faca dreptate?
mentionez ca am de 20 de ori conditi mai bune ca tatal
si cu judecatorul respectiv ce i-a incredintat copilul tatalui in conditile mizere de trai, doar pt ca sunt prieteni, ce as putea face ca sa fie sanctionat?
va rog din suflet un sfat sunt disperata
declarati apel.
angajati-va un avocat bun i , sfatul meu ar fi sa va prezentati la termenul in apel cand se judeca. nimeni nu va poate spune de ce a castigat decat daca vede dosarul. aveti insa sense sa schimbati hotararea in apel.