Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Firma de asigurari tergiverseaza
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Firma de asigurari tergiverseaza

Buna ziua
Un prieten a avut un accident cu masina. Mai precis o piatra a cazut dintr-un camion ce transporta piatra si a spart parbrizul de la masina. Soferii s-au inteles, s-a depus cererea la firma de asigurari, s-a inregistrat....si in final prietenul meu a primit un nr de tel din Bucuresti unde trebuie sa sune pentru a primi confirmarea ca masina sa fie reparata. Tot suna si nimic. Cei de la asigurari nu mai vor sa discute cu el si-i zice sa mai sune la acel numar de tel.
Ce ma sfatuiti sa fac? Care e procedura?
Ar fi bine sa va cautati si avocat intrucat e posibil sa deschideti proces daca nu se conformeaza.
Le puteti face o notificare scrisa si apoi deschideti proces.
ASTFEL DE DAUNE NICIODATA NU AU FOST AGREATE DE ASIGURATORI PE CALE AMIABILA , ptr ca nu prea sunt plauzibile si nu pot fi dovedite de nici o parte realitatea evenimentului .
~ Conținut șters la cerere ~