Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs

se pot admite probe la dosar in faza de recurs??

Da, se poate.
Stimată doamnă,

În recurs se pot administra ca probe exclusiv înscrisurile noi.

Totuși, dacă se impune administrarea și a altor probe, instanța de recurs va admite recursul și va trimite pricina spre rejudecare instantei inferioare, după împrejurările speței (apel sau fond).

În cazul în care aceste instanțe nu au soluționat fondul, pronunțându-se pe excepții, cercetarea fondului - în cazul admiterii recursului - va privi toate aspectele acestuia, evident și probatoriile.

Cu stimă.
Recursul a fost/ este ,singura cale de atac?
da, nu a avut loc apelul