avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ASIGURARI 720 ind.1!
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ASIGURARI 720 ind.1!

Buna.
Imi spune-ti va rog in cazul unui accident auto eu doresc sa chem in judecata asiguratorul si persoana vinovata de producerea accidentului va sta in judecata ca intervenient fortat, convocarea la conciliere este suficienta fata de asigurator?
Va multumesc anticipat.
Desigur.
Asiguratorul va fi cel care il va introduce in cauza pe intervenient.
Dvs nu aveti niciun interes in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme firma de asigurare auto dia21 dia21 la inceputul anului am avut un accident intr-un sens giratoriu,am incheiat o constatare amiabila cu celalalt sofer in care eu eram \"victima\",iar ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! având calitatea de intervenient reclamant/intervenient ... mihaimaria mihaimaria Bună ziua! Având calitatea de Intervenient reclamant/Intervenient forțat am fost sfătuit că nu este obligatoriu să fac întâmpinare în momentul în ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna intervenient? amzulescucatalin amzulescucatalin Am primit acum 2 zile o citatie prin care sunt chemat in instanta in calitate de INTERVENIENT FORTAT(nush ce e asta)..Acum 1 an jumate am avut un accident fara ... (vezi toată discuția)