Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Fisa de inmatriculare nestampilata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Fisa de inmatriculare nestampilata

Buna seara!As dori sa va intreb urmatorul lucru:
am cumparat o masina de la Satu Mare,fostul proprietar mi-a dat toate actele,carte de identitate,talon,asigurare,rovinieta,am facut contract de vanzare cumparare,fisa de inmatriculare.Am mers cu ele la directia taxe impozite Satu Mare au eliberat certificat de atestare fiscala dar fisa de inmatriculare nu au vizat spunand ca nu e necesar asa ceva.O sa am probleme cu ea la taxe impozite,adica nu o sa o ia in evidenta din cauza asta?Sau la politie la inmatriculari?Daca da ce e de facu?Fostul proprietar a fost de 3 ori la ei si au refuzat sa o stampileze spunand ca acest lucru nu e necesar.
Lista asta de unde e luata nu va suparati?
Avand in vedere ca dvs sunteti din Bucuresti: [ link extern ]
multumesc pentru informatii
Va multumesc!