Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare teren , notificare depusa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare teren , notificare depusa

Buna ziua! Daca am depus o notificare pentru retrocedarea unui teren, pana in 2001, se mai poate face ceva?
Mentionez ca am primit un raspuns in care eram instiintata ca terenul se alfa in proprietatea Statului dar nu am mai depus acele cereri ce trebuiau depuse pana in 2005. Am intrebat la o firma (telefonic) si au zis ca se poate. Oare?
Deci ... notificarea a fost in baza legii 10/2001 sau a legilor funciare? Terenul este agricol sau alta categorie de folosinta?
La notificarea respectiva ati primit solutia?