avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare 2012
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare 2012

in cazul in care am achizitionat masina in decembrie 2011 si am inceput dosarul de inmatriculare prin luare in evidenta la organul fiscal si nu am reusit sa fac identificare RAR pt ca mi-au dat programare pe 06/01/2012 inseamna ca voi plati taxa de poluare?
in cazul meu dacia logan din 2005
Cel mai recent răspuns: maryus_viloria , utilizator 22:48, 29 Decembrie 2011
Vino pe mess te rog sa vorbim Cristina!Legea spune ca masinile care vor fi cumparate dupa 1 ianuarie 2012 vor plati taxa,eu o am cumparat-o inainte de 2012 respectiv 2010 si am circulat cu ea asa! maryus_viloria este id-ul meu,te astept pe mess acum daca vrei!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noua taxa auto 2012 ramona_79 ramona_79 De cand va intra in vigoare noua lege referitoare la taxa auto 2012? (vezi toată discuția)
Taxa poluare 1 ian 2012 - auto avand prima inmatriculare inainte de 2007 ContSters196490 ContSters196490 Buna ziua, Am un autoturism care are prima inmatriculare in Romania in anul 2002, vreau sa o vand... Avand in vedere ca - Legea \"privind taxa pentru ... (vezi toată discuția)
Vanzare autoturism de pe firma DENU DENU Buna seara ! Va rog sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu aceasta taxa .Din articolul postat pe situl dvs , reiese faptul ca taxa se va aplica dupa 3 zile ... (vezi toată discuția)