avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa Postului refacuta dupa noul cor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa Postului refacuta dupa noul cor

Buna Ziua
Avand in vedere ca s-a modificat cor trebuie refacute fisele de post desi functia e aceasi, dar conform cor este alta numerotare?
Trebuie sa fac si o decizie interna de modificare cor ?
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 13:35, 31 Decembrie 2011
Nu se modifica continutul fisei, intrucat atributiile sunt aceleasi .. nu este necesar incheierea unui act aditional, ci doar o decizie prin care se ia la cunostinta de modificarile codurilor.
De la 1 ian 2012 se va utiliza numai noua Clasificare a Ocupatilor din Romania, aprobata prin Ordinul 1832/2011 MMFPS.
Ce sa fie? O decizie!? Semnata de angajat?:-/
Am 130, ce sa ma fac?
:fight:
Decizia poate fi colectiva ... nu trebuie sa fie individuala ...
Dar trebuie semnata de angajati. Asa se cere in "districtul" Timis:
Am luat la cunostinta (sau: am primit un exemplar).....data..........salariat.........semnatura

La multi ani!
Intocmiti o singura decizie,insotita de o anexa cuprinzand lista tuturor salariatilor si noul cod al functiei.Apoi faceti copii ale deciziei si anexei pe care le inmanati angajatilor sub semnatura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare cor monimari monimari va rog sa-mi spuneti daca trebuie facute acte aditionale pentru modificare cor cu noul Revisal 5.0.8 (vezi toată discuția)
Noile coduri cor 2012 flori9 flori9 Buna seara, in situatia in care s-au schimbat codurile COR incepand cu 01.01.2012, cum se procedeaza, se intocmesc acte aditionale tuturor salariatilor sau se ... (vezi toată discuția)
Noul cor - act aditional apetra apetra Prin Ordinul 1832/2011 s-a facut o recodificare a tuturor COR. Actualizam in aplicatia REVISAL, schimbam fisele de post. Este necesar act aditional pentru toti ... (vezi toată discuția)