Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa Postului refacuta dupa noul cor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa Postului refacuta dupa noul cor

Buna Ziua
Avand in vedere ca s-a modificat cor trebuie refacute fisele de post desi functia e aceasi, dar conform cor este alta numerotare?
Trebuie sa fac si o decizie interna de modificare cor ?
Nu se modifica continutul fisei, intrucat atributiile sunt aceleasi .. nu este necesar incheierea unui act aditional, ci doar o decizie prin care se ia la cunostinta de modificarile codurilor.
De la 1 ian 2012 se va utiliza numai noua Clasificare a Ocupatilor din Romania, aprobata prin Ordinul 1832/2011 MMFPS.
Ce sa fie? O decizie!? Semnata de angajat?:-/
Am 130, ce sa ma fac?
:fight:
Decizia poate fi colectiva ... nu trebuie sa fie individuala ...
Dar trebuie semnata de angajati. Asa se cere in "districtul" Timis:
Am luat la cunostinta (sau: am primit un exemplar).....data..........salariat.........semnatura

La multi ani!
Intocmiti o singura decizie,insotita de o anexa cuprinzand lista tuturor salariatilor si noul cod al functiei.Apoi faceti copii ale deciziei si anexei pe care le inmanati angajatilor sub semnatura.