Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare cor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare cor

va rog sa-mi spuneti daca trebuie facute acte aditionale pentru modificare cor cu noul Revisal 5.0.8
Nu trebuie facute acte aditionale.
Aceasta modificare nu este facuta in baza unei negocieri intre angajat si salariat , ci ca urmare a aparitiei unui act normativ ... prin urmare, se poate face si o decizie colectiva de modificare a codurilor COR.
ne puteti ajuta cu un model de decizie colectiva de modificare a codurilor Cor.

Multumesc!
ANTET
Decizia nr....

Avand in prevederile art. 2 alin. 2 din Ordinul comun MMFPS / INS 1832/ 856 /2011, in vederea asigurarii tranzitiei de la vechea COR aprobata prin Ordinul nr. 138/1.949/1995, la noua COR aprobata prin prezentul ordin

In baza ...., administratorul/directorul general / al S.C. ...... decide:

art.1 Luand la cunostinta de modificarile intervenite prin Ordinul comun 1832/2011 MMFPS si 856/2011 INS, se constata modificarea codurilor COR corespunzator functiilor salariatilor prevazuti in Anexa 1 la aceasta decizie.

art.2 Anexa nr.1 face parte integranta din aceasta decizie

art.3 Cu aducere la indeplinire se deleaga ......

ANEXA 1
Tabel Nominal cu salariatii ai caror coduri COR au fost modificate ca urmare a intrarii in vigoare a Ordinului nr.1832/2011 ...

nr.crt numele si prenumele functia vechiul cod COR noul cod COR
Cornel Vasile, Consilier juridic