avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1019 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare cor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare cor

va rog sa-mi spuneti daca trebuie facute acte aditionale pentru modificare cor cu noul Revisal 5.0.8
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:29, 15 Ianuarie 2012
Nu trebuie facute acte aditionale.
Aceasta modificare nu este facuta in baza unei negocieri intre angajat si salariat , ci ca urmare a aparitiei unui act normativ ... prin urmare, se poate face si o decizie colectiva de modificare a codurilor COR.
ne puteti ajuta cu un model de decizie colectiva de modificare a codurilor Cor.

Multumesc!
ANTET
Decizia nr....

Avand in prevederile art. 2 alin. 2 din Ordinul comun MMFPS / INS 1832/ 856 /2011, in vederea asigurarii tranzitiei de la vechea COR aprobata prin Ordinul nr. 138/1.949/1995, la noua COR aprobata prin prezentul ordin

In baza ...., administratorul/directorul general / al S.C. ...... decide:

art.1 Luand la cunostinta de modificarile intervenite prin Ordinul comun 1832/2011 MMFPS si 856/2011 INS, se constata modificarea codurilor COR corespunzator functiilor salariatilor prevazuti in Anexa 1 la aceasta decizie.

art.2 Anexa nr.1 face parte integranta din aceasta decizie

art.3 Cu aducere la indeplinire se deleaga ......


ANEXA 1
Tabel Nominal cu salariatii ai caror coduri COR au fost modificate ca urmare a intrarii in vigoare a Ordinului nr.1832/2011 ...

nr.crt numele si prenumele functia vechiul cod COR noul cod COR
Ultima modificare: Duminică, 15 Ianuarie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noul cor - act aditional apetra apetra Prin Ordinul 1832/2011 s-a facut o recodificare a tuturor COR. Actualizam in aplicatia REVISAL, schimbam fisele de post. Este necesar act aditional pentru toti ... (vezi toată discuția)
Noul cod cor si noul revisal robertsega32 robertsega32 Buna ziua. va rog sa imi spuneti daca e necesar sa intocmim acte aditionale la CIM cu noul cod COR, pentru toti salariatii? Am primit la firma o oferta de la o ... (vezi toată discuția)
Noile coduri cor simona_iunie simona_iunie Buna seara. Stie cineva daca exista un termen pana la care se transmit in revisal noile coduri COR? Multumesc. (vezi toată discuția)