avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general noile coduri COR
Discuție deschisă în Contabilitate în general

noile coduri COR

Buna seara.
Stie cineva daca exista un termen pana la care se transmit in revisal noile coduri COR?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:39, 13 Decembrie 2011
Nu exista niciun astfel de termen ... Potrivit art. 2 alin. 2 din Ordinul comun MMFPS / INS 1832/ 856 /2011, in vederea asigurarii tranzitiei de la vechea COR aprobata prin Ordinul nr. 138/1.949/1995, la noua COR aprobata prin prezentul ordin, cele doua clasificari vor fi utilizate in paralel pana la data de 31 decembrie 2011.

De la 1 ian 2012 se va utiliza numai noua clasificare a Ocupatilor din Romania, aprobat prin ordinul 1832/2011 MMFPS si 856/2011 INS.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noul cor - act aditional apetra apetra Prin Ordinul 1832/2011 s-a facut o recodificare a tuturor COR. Actualizam in aplicatia REVISAL, schimbam fisele de post. Este necesar act aditional pentru toti ... (vezi toată discuția)
Noul cod cor si noul revisal robertsega32 robertsega32 Buna ziua. va rog sa imi spuneti daca e necesar sa intocmim acte aditionale la CIM cu noul cod COR, pentru toti salariatii? Am primit la firma o oferta de la o ... (vezi toată discuția)
Modificare cor monimari monimari va rog sa-mi spuneti daca trebuie facute acte aditionale pentru modificare cor cu noul Revisal 5.0.8 (vezi toată discuția)