Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general noile coduri COR
Discuție deschisă în Contabilitate în general

noile coduri COR

Buna seara.
Stie cineva daca exista un termen pana la care se transmit in revisal noile coduri COR?
Multumesc.
Nu exista niciun astfel de termen ... Potrivit art. 2 alin. 2 din Ordinul comun MMFPS / INS 1832/ 856 /2011, in vederea asigurarii tranzitiei de la vechea COR aprobata prin Ordinul nr. 138/1.949/1995, la noua COR aprobata prin prezentul ordin, cele doua clasificari vor fi utilizate in paralel pana la data de 31 decembrie 2011.

De la 1 ian 2012 se va utiliza numai noua clasificare a Ocupatilor din Romania, aprobat prin ordinul 1832/2011 MMFPS si 856/2011 INS.