avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 140 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CERCETARE DISCIPLINARA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CERCETARE DISCIPLINARA

Am o mare rugaminte:
Ce trebuie sa cuprind un dosar de cercetare pentru desfacerea contractului de munca?Care sunt pasi care trebuie facuti?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:46, 2 Ianuarie 2012
Mi se pare mie ca v-ati inversunat...sau mi se pare....

Ce reprezinta aceste criterii si la ce ne folosesc ?" Avem de-a face cu 2 categorii de angajatori: managerii firmelor mari sau medii care au un departament de HR si care sunt familiarizati cu asa ceva. Acestia au lucrat cu sisteme de evaluare si au elaborat obiective pentru fisele de post. Singura lor problema este ca odata stabilite acestea nu mai pot fi modificate.

www.avocatnet.ro/content/art...

Poate ca faradelegea angajatului NU CONTRAVINE ROI....sau fisei postului...desi, sincer, ma indoiesc
Accept parea dumneavoastra tocmai pentru ca este justificata intr-un fel anume.
Asta nu inseamna ca nu putem avea pareri contradictorii, sau mai mult, aducatoare de beneficii.
Ultima modificare: Luni, 2 Ianuarie 2012
Herra_, utilizator
:offtopic:
Chiar nu intelegeti , incercati sa postati mesajele referitoare la evaluarea salariatului in topicul deschis de dvs ... acest topic are alt subiect ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! firma la care lucrez dorește să mă sancționeze ... 2006 2006 Buna ziua! Firma la care lucrez dorește să mă sancționeze pentru o greșeală. Menționez că eu nu îmi aduc aminte de incident,nu mi s au prezentat nici ... (vezi toată discuția)
Sanctionare angajat lungeanuadina lungeanuadina Care sunt pasii pentru aplicarea unei sanctiuni disciplinare? Vreau sa fac o reducere a salariului de baza pe o durata de 3 luni cu 10%. (vezi toată discuția)