Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare sediu
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare sediu

De ce acte am nevoie pentru a schimba sediul unei societati?

Va multumesc!
In principiu hotararea adunarii generale a asociatilor sau decizia asociatului unic, dovada noului sediu care poate fi contract de comodat sau de inchiriere, acordul asociatiei de proprietari sau al vecinilor daca este cazul, actul constituitv actulizat, cu noul sediu, certificatul de intregistrare in original si certificatul constatator.Daca persoana care face formalitatile la registrul comertului nu are calitatea de administrator va depune o imputernicire

mai multe detalii pe [ link extern ]