Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Poprire pe pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Poprire pe pensie de invaliditate

O banca poate pune poprire pe o pensie de invaliditate cu revizuire la termen de 1 an?
Pensiile de invaliditate nu sunt exceptate de la urmarire, nu exista prevedere legala in acest sens. Potrivit art. 409 Cod procedura civila, toate categoriile de pensii pot fi urmarite.