Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... reducerea penalitatilor la impozite locale
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

reducerea penalitatilor la impozite locale

Buna ziua! Va rog sa imi spuneti daca Ordinul 259/2842/2011, art.2, publicat in M.O. nr.838/25.XI.2011, se aplica si persoanelor fizice care au penalitati ptr intarzierea platii la impozite locale pe teren si locuinte, Va multumesc !
Da, facilitatile prevazute in Ordinul 259/2011 se aplica atat persoanelor juridice cat si persoanelor fizice.