Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale OG 29 si OG30/2011 este valabila si in cazul Bugetelor ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

OG 29 si OG30/2011 este valabila si in cazul Bugetelor locale, pentru plata impozitelor aferente cladirilor sau terenurilor?

Referitor la O.G. 29 si 30/2011, va rugam sa ne transmiteti raspunsul daca este valabila si in cazul Bugetelor locale, pentru plata impozitelor aferente cladirilor sau terenurilor, de a beneficia de anularea sau reducerea dobanzilor si penalitatilor de intarziere pentru obligatiile fiscale restante la 31.08.2011, in cazul stingerii prin plata voluntara a obligatiilor principale pana la data de 31.12.2011.
Daca este valabila, va rugam sa ne precizati articolul care sta la baza.
Va multumim si asteptam cu interes raspunsul d-voastra.
Nu este valabil pentru datoriile la bugetele locale.
Este valabil si in cazul creantelor fiscale datorate bugetelor locale. Desi tarziu a aparut ordinul 259/2.842 in M.O. 838 din 25 noiembrie 2011