Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale documente sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

documente sediu social

La o soc.comerciala expira contractul decomodat al sediului social si mandatul administratorului.
Se doreste mutarea sediului social al societatii intr-un alt sediu,dar in acelasi sector si prelungirea mandatului administratorului.
Ce documente trebuie depuse la ONRC si aprox.cat sunt taxele?
Multumesc
Hotarare AGA din care sa reiasa ca se doreste schimbarea sediului social si prelungirea madatului administratorului, dovada noului spatiu, contract de inchriei ori comodat, modificare act constitutiv. Taxele se calculeaza la Registru.
ContSters213050, utilizator
Nu uitati extras CF de informare pentru noul spatiu, certificat de atestare a sediului social si adeverinta eliberate de organul fiscal. In hotararea AGA se va mentiona noua adresa si durata mandatului administratorului, se depune act constitutiv actualizat. De asemenea, este necesara depunerea certificatului de inregistrare si a certificatelor constatatoare deoarece ele vor trebui refacute cu noua adresa.