Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare COR

dat fiind modificarile de COR din august 2011,incepind cu ianuarie 2012,ce facem daca in REVISAL nu putem introduce noul cod ?
ex.261918 consilier in proprietate industrila autorizat ,REVISALul spune COR INCORECT!!!!
Poate nu ati instalat versiunea noua a Revisalului, pe care o gasiti pe site-ul Inspectiei muncii si in care codurile COR sunt in varianta actuala ( [ link extern ] / ) .
Rodica2011, utilizator
Trebuie instalata versiunea 5.0.8 a REVISAL-ului si dupa care veti verifica daca corexctitudinea acestor coduri ... in cazul existentei unor erori faceti corectie , generati fisierul si transmiteti la ITM Revisal-ul cu noile coduri COR ....
multumesc ptr sfat ....culmea!...am instalat revisal 5.0.8....si nu apare ,altfel n-as fii venit cu cereri de ajutor ,iar ptr cei care verifica inclusiv site-ul Ministerului Muncii vor avea surpriza ca acest COR ca si altele sa nu apara in revisal...asa ca astept incontinuare precizari inteligente!