Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fond-talharie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fond-talharie

Buna ziua,

In urma unei talharii am fost chemata in instanta in calitate de parte vatamata in proces cu inculpata...ca parte vatamata nu m-am constituit parte civila in cauza(mi-am recuperat obiectul furat, la sectie de Politie am specificat ca nu merg in instanta).
Judecatoria hotaraste condamnarea inculpatei la o pedeapsa de 4 ani inchisoare, pt savarsirea infractiunii de talharie prev. de art 211alin.1,alin.2,cu aplicarea art.320.....In baza art.86 C.p.dispune suspendarea sub supraveghere a executarii pedepsei de 4 ani inchisoare pe o perioada de 6 ani reprezentand termen de incercare in conditiile art86 C.p.
Primesc o noua citatie, in care sunt chemata in instanta in calitate de intimat-parte vatamata,in proces cu Parchetul de pe langa judecatoria in calitate de recurent pt.Recurs-talharie.
Va rog,spuneti-mi ce se intampla daca nu ma prezint.
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~