Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CONT BANCAR DESCHIS IN ANGLIA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CONT BANCAR DESCHIS IN ANGLIA

Buna ziua!

Ma numesc Marian,am lucrat 6 luni in anglia si am deschis un cont bancar in anglia,incare am si eu catva banuti! Eu am o problema cu o banca romaneasca,ptr.ca am ramas restant,iar creditul mi-a fost increditat catre firma de recuperatori.....Intrebarea me-a este,daca e posibil sa mi-se faca blocare de cont,sau proprire,avand in vedere ca acest cont este deschis in anglia la barclays bank? Mai specific ca la deschiderea contului,mi-sa dat si card visa,iar de sarbatori am scos bani din romania,de la bancomat....Va multumesc frumos!
da este posibil. actele de executare silita intocmire in romania sunt valabile in toate tarile din UE

depinde cat de mult isi dau interesul sa va gaseasca si ce informatii detin . Faptul ca ati folosit un card din uk in romania nu e un indiciu neaparat sa va depisteze ... mai usor era invers