Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligatii ce ii revin unei persoane fizice din ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligatii ce ii revin unei persoane fizice din contractul de arenda

Buna ziua,
Va rog frumos sa imi spuneti care sunt obligatiile unei persoane fizice din incheierea unui contract de arenda cu o societate comerciala?ce declaratii trebuie sa depuna?

Multumesc.
Cu respect,
Persoana fizica nu depune nimic. Declaratia 205 se depune de catre societate pentru veniturile platite persoanei fizice care a arendat. Impozitul de 2% se retine din sumele platite persoanei respective.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Multumesc frumos.
vedeti ordonanta de urgenta nr. 125 / 27.12.2011, in vigoare de la data publicarii 30.12.2011