avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comert on-line
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comert on-line

Buna ziua.
As avea si eu o intrebare in legatura cu comertul electronic.
Suntem un SRL. care detine un magazin de produse cosmetice si parfumerie de lux in Romania, si as dori sa-mi extind afacerea si on-line.
Intrebare:ce demersuri trebuie sa fac din punct de vedere legislativ(Camera de comert, Registru comertului etc.).
Va mutumesc.
Cel mai recent răspuns: kaval , utilizator 16:30, 15 Ianuarie 2012
Introducerea in actul costitutiv (daca nu aveti) si autorizarea codului CAEN 4791 referitor la comertul on-line (se face le registrul comertului).

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Va multumesc pentru indrumare.

O duminica placuta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Magazin on line nicolle25 nicolle25 Buna ziua, Am o firma care nu a avut activitate de la infiintare, insa are toate declaratiile depuse la timp. Activiatea principala este 4711 comert cu ... (vezi toată discuția)
Prestări servicii cosmetice si vanzare produse cosmetice online DoamnaS DoamnaS Buna ziua, Doresc sa înființez o entitate juridică cu următoarele activitati: - prestări servicii cosmetice Si tatuaje - magazin online produse ... (vezi toată discuția)
Comert on line bobams bobams Subiect: comert on line Buna ziua, Am cateva intrebari despre legalitatea comertului electronic cu produse it. Firma exista deja, platitoare de TVA, ... (vezi toată discuția)