Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comert on-line
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comert on-line

Buna ziua.
As avea si eu o intrebare in legatura cu comertul electronic.
Suntem un SRL. care detine un magazin de produse cosmetice si parfumerie de lux in Romania, si as dori sa-mi extind afacerea si on-line.
Intrebare:ce demersuri trebuie sa fac din punct de vedere legislativ(Camera de comert, Registru comertului etc.).
Va mutumesc.
Introducerea in actul costitutiv (daca nu aveti) si autorizarea codului CAEN 4791 referitor la comertul on-line (se face le registrul comertului).

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Va multumesc pentru indrumare.

O duminica placuta.