avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

iesire din indiviziune

Intr-un proces de iesire din indiviziune, unul dintre parati poate face un contract de cesiune de drept litigios in favoarea reclamantului? Mentionez ca imobilul pt care se judeca iesirea din indiviziune nu are cadastru si intabulare. Contractul de cesiune drept litigios se poate face si de catre un avocat? sau este obligatorie intocmirea lui la notar?

Alte discuții în legătură

Partaj dorel13 dorel13 Am avut un proces in care, in cererea de chemare in judecata avocatul a scris \"partaj si iesire din indiviziune\" Este vorba despre un teren agricol de pe un ... (vezi toată discuția)
Intabulare luminutza luminutza Buna Am cumparat in 2003 o casa care a fost intabulata si inscrisa in Cartea funciara, pe numele meu si al sotului. In 2006 s-au facut niste lucrari de ... (vezi toată discuția)
Indiviziunea unui imobil lumifatu lumifatu indiviziunea unui imobil se poate face si la tribunal sau doar prin cadastru, intabulare? care este cea mai simpla metoda? m-ar interesa sa fac aceasta ... (vezi toată discuția)