Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Ce procedura trebuie sa urmeaz pentru a-mi deschide o ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Ce procedura trebuie sa urmeaz pentru a-mi deschide o afacere de videochat in parametri normali ?

Buna ziua, vreau sa imi deschid o afacere de videochat, pentru moment fara studio fizic cei care doresc sa lucreze o vor putea face de la domiciliu. Ma intereseaza ce anume trebuie sa fac pentru a deschide aceasta afacere legal ? Am 21 de ani sunt din Bucuresti. ( Nu stiu daca am postat la rubrica care trebuie, imi cer scuze ! )
Alexmvc, utilizator
Presupun ca imi trebuie un srl ce altceva ? Ma puteti ajuta ?
Da, poate fi si un SRL, insa reglementarile cele mai importante de care trebuie sa tineti cont sunt prevazute in Legea privind prevenirea si combaterea pornografiei nr. 196/2003, si Legea nr. 496/2004 pentru modificarea legii privind prevenirea si combaterea pornografiei 196/2003 in care sunt prevazute si infractiunile cu contraventiile aferente pentru nerespectarea conditiilor legale de functionare.
L.C.