avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de sponsorizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de sponsorizare

Buna ziua. As dori sa va intreb daca un contract de sponsorizare intre persoana fizica (angajat al unei institutii publice) si institutia publica angajatoare este legal sau acceptat. Din cate am auzit, Curtea de Conturi nu ar accepta un astfel de contract. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: teodorescuioana , utilizator 11:26, 13 Ianuarie 2012
Nu vad unde ar fi problema unui astfel de contract .... se pot incheia cu institutiile publice astfel de contracte in urmatoarele domenii : cultural, artistic, educativ, de invatamant, stiintific - cercetare fundamentala si aplicata, umanitar, religios, filantropic, sportiv, al protectiei drepturilor omului, medico-sanitar, de asistenta si servicii sociale, de protectia mediului, social si comunitar, de reprezentare a asociatiilor profesionale, precum si de intretinere, restaurare, conservare si punere in valoare a monumentelor istorice
Institutia cu care am incheiat un astfel de contract este in subordinea Consiliului Judetean, insa este cu autofinantare. Directoarea acestei institutii ne-a impus noua, angajatilor, semnarea unui astfel de contract de sponsorizare, avand in vedere ca institutia nu avea venituri. Domeniul de activitate este medierea si plasarea in munca si organizarea de cursuri de formare profesionala. Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate sponsoriza o persoana fizica? Cornelus11 Cornelus11 Vreau sa sustin un spectacol si am nevoie de sponsorizari, dar nu stiu daca o persoana fizice poate fi sponsorizata. (vezi toată discuția)
Contract de sponzorizare cu un sportiv? Alex Timpau Alex Timpau Buna ziua, Se poate face un contract de sponzorizare cu o persoana fizica care este membru al unei asociatii sportive sau trebuie facut contractul direct cu ... (vezi toată discuția)
Documente sponsorizare; beneficiar din strainatate Dia-Daria Dia-Daria Ce documente sunt necesare pentru sponsorizarea unei asociatii sportive din Franta? Rog monografie. Va multumesc frumos. (vezi toată discuția)