Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... membru partid politic
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

membru partid politic

Am completat o adeziune la sediul unui partid politic acum 4 ani si de atunci n-am mai calcat pe acolo, nu am carnet de membru si nu am mai facut nimic in sensul asta... Inca mai sunt membru ? Sau dupa o perioada de timp sunt radiat din oficiu pentru inactivitate ? Si daca nu .. ce trebuie sa fac in cazul in care vreau sa renunt la calitatea de membru de partid ?
george-neagu, moderator
Acum, in an electoral, cu sau fara cotizatie, va vor cauta ei. Daca nu doriti sa mai fiti membru, mergeti si va scrieti o compunere, pe care o intitulati "demisie", si terminati povestea.