Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Salarii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Salarii

Buna ziua,
Spuneti-mi, va rog foarte mult, au crescut salariile in 2012, exista deja aprobata aceasta lege?Care este... sau daca stiti cat este pt. sal. cu calificare sau pt cei cu studii superioare!
Va multumesc.
Salariul minim in 2012 este de 700 lei. Nu exista deocamdata baza legala pt aplicarea coeficientilor. Pt cei cu studii superioare ar fi 700 x 2 = 1400.