Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Legea raspunderii magistratilor
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Legea raspunderii magistratilor

Primii judecatori care ar trebui sa faca obiectul unei sesizari sunt membrii CSM deoarece acestia au atacat la Curtea Constitutionala Legea raspunderii magistratilor, prin necunoasterea constitutiei, rea vointa sau neglijenta, acest lucru ducand la tegiversarea intrarii in vigoare a unei legi. Ce poate fi mai grav decat acest aspect cand multi dintre noi ne puneam sperante in sesizarile CSM-ului?
Abia astept sa vad magistrati sanctionati pentru aberatiile si ineptiile din motivari.....
Abia astept sa vad magistrati exclusi din magistratura pentru nerespectarea drepturilor partilor sau a normelor de procedura....
Abia astept sa vad cum li se va inchide gura magistratilor in sedintele publice atunci cand sar calul (ca de obicei!)....