Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despãgubiri pentru lipsire de folosinþã, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despãgubiri pentru lipsire de folosinþã, încãlcare a proprietãþii ºi tulburare a posesiei. Temei legal

am de cerut despagubiri sc transgaz sa si daune pt lipsire de folosinta si violare a proprietatii precum si tulburare a posesiei, pe ce articole de lege din noul cod civil, ne vom intemeia actiunea in pretentii???
Cotty, utilizator
nu are idee nimeni, ce lege sa pun la temeiul de drept?