Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cerere de apel in cazul recursului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cerere de apel in cazul recursului

Daca fac o cerere de apel, desi calea ordinara de atac prevazuta de lege este recursul, pot modifica cererea in cerere de recurs dupa expirarea termenului de recurs dar pana la primul termen de judecata? Sa se tina cont de faptul ca am depus cererea in termen dar gresit denumita.
Ce solutie mai am?
Multumesc.
calea de atac va fi recalificata de catre instanta, din oficiu.
Da, nu conteaza cum o numiti dvs.
Puteati sa o numiti si contestatie la executare pentru ca instanta o va incadra pe normele de drept incidente in cauza.