Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

Buna ziua,
La inceputul lunii octombrie mi-a fost suspendat permisul din cauza unei neacordari de prioritate. Problema este ca nici pe dovada emisa si nici pe procesul verbal nu se precizeaza durata suspendarii. As putea in vreun fel ataca acest lucru printr-o contestatie?

Va multumesc!
Da, dar vedeti daca mai sunteti in termen.
Termenul este de 15 zile?
OG 2/2001:

Art. 31. - (1) Împotriva procesului-verbal de constatare a contravenţiei şi de aplicare a sancţiunii se poate face plângere în termen de 15 zile de la data înmânării sau comunicării acestuia.