Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... legislatie- alocatii complementare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

legislatie- alocatii complementare

Buna ziua,eu sint ranit in revolutie,beneficiar al legii 341/2004,in care scrie ca:drepturile primite prin lege ,inclusiv indemnizatia ,nu se considera venituri si nu-mi afecteaza alte drepturi,iar primaria oras brezoi ,jud.Valcea,mi-a taiat complementerele la copi,luind aceste drepturi,considerind venit,le-am adus la cunostiinta si tot degeaba.Va rog sa-mi spuneti daca primaria are dreptate in cazul asta.Va multumesc.
mie mi se pare in mod clar o decizie abuziva. Daca nu au trecut 30 de zilede la decizia primariei trebuie sa faceti o plangere prealabila !
Birou_de_Mediator a raspuns (in alt topic deschis de dajbogion pe aceeasi tema, si pe care l-am sters)

Apelati la un avocat pentru ca sunteti in situatia unui abuz in serviciu din partea angajatilor primariei respective. Numai in instanta veti putea rezolva problema pe care o aveti.