Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto 2012
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto 2012

Salut.
am o problema cu noua lege asta cu taxa auto aprobata acum pe care nu o inteleg ex : am cumparat un logan 1,4 din fabrica nou nout in ianuarie 2007 pe care l-am inmatriculat pe 21 ian 2007, dar in cartea lui in acte am descoperit ca e fabricat in 2006 dec,in ce categ intru cu taxa asta in 2006 sau dupa?va multumesc mult daca poate sa-mi raspunda cineva.
Clar anul de fabricatie este 2006, va incradrati in noua taxa.