avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto 2012
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto 2012

Salut.
am o problema cu noua lege asta cu taxa auto aprobata acum pe care nu o inteleg ex : am cumparat un logan 1,4 din fabrica nou nout in ianuarie 2007 pe care l-am inmatriculat pe 21 ian 2007, dar in cartea lui in acte am descoperit ca e fabricat in 2006 dec,in ce categ intru cu taxa asta in 2006 sau dupa?va multumesc mult daca poate sa-mi raspunda cineva.
Cel mai recent răspuns: ContSters191851 , utilizator 19:51, 13 Ianuarie 2012
Clar anul de fabricatie este 2006, va incradrati in noua taxa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto titi marina titi marina Va salut Am cumparat de la o persoana din Ploiesti un autoturism opel fabricat in 2003, fara a-l trece pe numele meu. Eu locuiesc in Arges. Acest autoturism ... (vezi toată discuția)
Taxa inmatriculare dupa noua lege? cipry_blue cipry_blue as vrea sa stiu si eu urmatorul lucru; am cumparat o Dacia Solenza pe 18 decembrie(data care apare pe contractul de vanzare-cumparare), e programata la RAR pe ... (vezi toată discuția)
Inscriere automobil Stoica Gabriela Madalina Stoica Gabriela Madalina Buna ziua, Am cumparat pe data de 5 ianuarie o masina din 2006 logan 1.4 benzina.pe data de 17.ianuarie 2012 sunt programat la identificare automobil,problema ... (vezi toată discuția)