Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe despagubire
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe despagubire

Urmeaza sa primesc despagubire pentru un apartament preluat abuziv , si trebuie sa optez pentru numerar sau actiuni la Fondul Proprietatea . Se considera venit si se plateste impozit pentru cele 2 variante ? Ce valoare, si cand se plateste ?
Nu este un venit, ci o măsură reparatorie. Nu datoraţi impozit.

Liviu S.Bordaş

Multumesc pentru raspuns .