avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadrilater
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadrilater

As dori sa stiu daca, unde si pina cind mai pot fi depuse dosarele pentru acordarea de despagubiri sau compensatii cetatenilor romani pentru bunurile acestora trecute in proprietatea statului bulgar, conform Legii nr. 9 din 8 ianuarie 1998. Mentionez ca s-a mai facut referire la aceasta lege in Legea 290 din 27 iunie 2003 si in MO nr 747 august 2004 in anexa Nr 1239. Din pacate nu stiu sa interpretez aceste referiri si doresc sfatul cuiva care este in masura sa o faca sau s-a aflat intr-o situatie similara. Unde si cui sa ma adresez pentru o astfel de problema? Va multumesc anticipat!
[Cererile si dosarele pentru acordarea de despagubiri pe Legea nr.9/1998 au putut fi depuse pana in luna noiembrie 1999. Acum este cam tardiv pentru a mai rezolva ceva.
Insa poti cere astfel de informatii pe la prefectura sau primarie.


viorash a scris:
>[Cererile si dosarele pentru acordarea de despagubiri pe Legea nr.9/1998 au putut fi depuse pana in luna noiembrie 1999. Acum este cam tardiv pentru a mai rezolva ceva.
Insa poti cere astfel de informatii pe la prefectura sau primarie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea nr. 9/1998 Stelian701312 Stelian701312 Legea 9/1998 mai este in vigoare? Si cum pot afla numarul dosarului depus de mama mea cu privire la despagubire!??? (vezi toată discuția)
Legea 9/1998 abrogata sau suspendata? mig09 mig09 Buna seara.as vrea sa stiu daca legea 9/1998 este abrogata sau suspendata.socrii mei au venit din Bulgaria in 1940.din motive subiective,nu au completat ... (vezi toată discuția)
Primul pas in contencios adminstrativ in lipsa unui act - legea 164/2014 Petent_Leg290/2003 Petent_Leg290/2003 Buna ziua, sunt petent (dupa tatal meu decedat) al Legii 290/2003 si astept de 14 ani rezolvarea unei cereri de catre prefectura Bucuresti. Intre timp ... (vezi toată discuția)