Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea nr. 9/1998
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea nr. 9/1998

Legea 9/1998 mai este in vigoare? Si cum pot afla numarul dosarului depus de mama mea cu privire la despagubire!???
Doar o parte din Legea nr.9 din 8 ianuarie 1998 privind compensatiile cetăţenilor Români pentru bunurile trecute în proprietatea statului bulgar în urma aplicarii Tratatului dintre România şi Bulgaria mai este in vigoare

[ link extern ]

Pentru a vedea ce s-a intamplat cu dosarul mamei dvs., luati legatura cu comisia judeţeană sau a municipiului Bucureşti pentru aplicarea legii.
Mama dvs mai este in viata? Cand a fost depus dosarul? Nu ati primit nicio notificare cu privire la cuantumul despagubirilor?

INFORMAŢII TELEFONICE PRIVIND STADIUL DOSARELOR

Serviciul soluţionare dosare Legea nr. 9/1998 și Legea nr. 290/2003 (LUNI, MARŢI, MIERCURI ŞI JOI doar în intervalul orar 12:00 - 16:00):

Tel. 021-200 94 85
Fax. 021-200 94 83

Pentru titularii de dosare constituite în temeiul Legii nr. 9/1998:
Email: legea9@anrp.gov.ro

[ link extern ]