Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere magistratura / INM - cartile din care invatati
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere magistratura / INM - cartile din care invatati

Vă rog să-mi spuneti si mie care este bibliografia recomandată (preferată) pentru pregătirea examenului de admitere in magistratură/INM . Vă multumesc!
[31.Oct.2011]
Concurs de admitere la Institutul National al Magistraturii in perioada 24 iunie - 26 septembrie 2011 (data publicarii: 24 iunie 2011)

[ link extern ]

Acestea sunt ultimele anunturi
Multumesc mult!

Mă interesa mai cu seamă autorii "preferati" de pe ale căror tratate invătati !! :)
Gabriela Pintea, Consilier juridic

DREPT PROCESUAL CIVIL
1. Mihaela Tabarca - Drept procesual civil. Vol.I - II. , Ed. Universul Juridic

DREPT PENAL
1. Constantin Mitrache, Cristian Mitrache - Drept penal roman. Partea generala, Ed. Universul Juridic
2. Tudorel Toader - Drept penal roman. Partea speciala, Ed. Hamangiu

DREPT PROCESUAL PENAL
1. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea generala, Ed. Universul Juridic
2. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea speciala, Ed. Universul Juridic

Multumesc din suflet pentru recomandări!! Mult spor tuturor!!
Dar civilul?? Cel mai important !! In afară de noul cod...imi puteti recomanda ceva??