avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere magistratura / INM - cartile din care invatati
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere magistratura / INM - cartile din care invatati

Vă rog să-mi spuneti si mie care este bibliografia recomandată (preferată) pentru pregătirea examenului de admitere in magistratură/INM . Vă multumesc!
[31.Oct.2011]
Concurs de admitere la Institutul National al Magistraturii in perioada 24 iunie - 26 septembrie 2011 (data publicarii: 24 iunie 2011)


[ link extern ]
[ link extern ]

Acestea sunt ultimele anunturi
Multumesc mult!

Mă interesa mai cu seamă autorii "preferati" de pe ale căror tratate invătati !! :)
Ultima modificare: Luni, 26 Martie 2012
Gabriela Pintea, Consilier juridic

DREPT PROCESUAL CIVIL
1. Mihaela Tabarca - Drept procesual civil. Vol.I - II. , Ed. Universul Juridic

DREPT PENAL
1. Constantin Mitrache, Cristian Mitrache - Drept penal roman. Partea generala, Ed. Universul Juridic
2. Tudorel Toader - Drept penal roman. Partea speciala, Ed. Hamangiu

DREPT PROCESUAL PENAL
1. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea generala, Ed. Universul Juridic
2. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea speciala, Ed. Universul Juridic

Multumesc din suflet pentru recomandări!! Mult spor tuturor!!
Dar civilul?? Cel mai important !! In afară de noul cod...imi puteti recomanda ceva??

Alte discuții în legătură

Bibliografie admitere inm Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Pentru admiterea la INM bibliografia de examen este aceasi in fiecare an? Sau macar asemantoare? Daca nu cum se pot oamenii pregati in doar 60 de ... (vezi toată discuția)
Carti recomandate pentru admiterea la inm tanko_07 tanko_07 Din ce carti imi recomandati sa invat pentru admiterea la INM 2013 (vezi toată discuția)
Carti pentru admitere in inm alisun alisun Buna. As dori sa dau examenul din august pentru INM...2011 :sorry:. Imi puteti recomanda niste carti dupa care sa invat? si niste carti pentru grile? Am una ... (vezi toată discuția)