Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DREPTURI DE MOSTENIRE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DREPTURI DE MOSTENIRE

Daca o familie are un singur copil,copilul cand poate intra in posesia averii daca nu exista un testament?
Fie in timpul vietii parintilor dvs daca acestia va doneaza tot fie dupa decesul acestora prin succesiune legala, dvs veti mosteni bunurile ce se vor gasi in patrimoniul parintilor la decesul acestora.