Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... calomie-lege doar in civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

calomie-lege doar in civil

Cum se judeca o fapta de calomie in prezent desi s-a petrecut anterior pe perioada 2003-si in anii urmatorii?
urgent!!!!!
Daca fapta mentionata se judeca actualmente,pe cale de consecinta actiunea va fi respinsa ,in temeiul deciziei RIL promovata de procurorul general al parchetului ICCJ ,
care dispune ca insulta si calomnia nu sunt incriminate de legea penala

da s-a inaintat proces dar pe legea civila
fapta continuua si in prezent
este vb de parintii mei-mama - care a inaintat proces de calomie unor consateni acum(maine au al 2 termen, primul s-a amanat)