avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

cum calculez taxa la un opel astra din 1998 inmatriculat in Romania in februarie 2009 euro 2 scos de rar dar pe cartea germana era euro 3 de 1598 cm si nu stiu ce emisii de carbon are pt ca nu sunt trecute in carte ;vechea taxa am platit-o in val de 43 de mil MAI PRIMESC BANI INAPOI
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 22:29, 23 Ianuarie 2012
pai daca ati platit taxa veche (intre 2007-2011) puteti recupera cei 4300 lei in instanta
marefeream la diferenta care se da acum dupa noua lege nu mai am incredere in instanta si nu mai am nici bani pt avocat
Procedura de recuperare a diferentei de taxa achitata o gasiti aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/art...

www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Auto andonik andonik Am platit in 2012 taxa de mediu pentru un autovehicol opel astra h .Ce trebuie sa fac pentru a recupera banii? (vezi toată discuția)
Taxa mediu traian_iulian traian_iulian Am achizionat recent o masina inmatriculata in Romania in valoare de 900 euro (Opel Astra din 1994, 1598 cm3). Masina a fost inmatriculata in Romania pentru ... (vezi toată discuția)
Care este procedura corecta? ely_f ely_f NU MA POATE AJUTA NIMENI? Buna. In iulie am depus cerere de restituire a diferentei dintre taxa de prima inmatriculare si taxa de mediu. La cerere trebuia sa ... (vezi toată discuția)