Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... REGISTRE PFA NORMA DE VENIT
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

REGISTRE PFA NORMA DE VENIT

Pentru pfa la norma de venit,neplatitoare de tva ,prestari servicii cosmetice,ce registre trebuie completate? pentru completarea decl.392b ce registru trebuie sa am completat?
Jurnal de vanzari si jurnal de cumparari.
Incepand cu anul 2012 aveti obligatia de a conduce si Registrul jurnal de incasari si plati, doar partea care se refera la incasari (modificare adusa Codului fiscal prin oug 125/2011)