Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Condiþii necesare pentru plata - contract drepturi de ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Condiþii necesare pentru plata - contract drepturi de autor

Va rog sa-mi spuneti in ce conditii o societate poate face plati pentru colaborare pe drepturi de autor. Mai exact ce ar trebui sa am la dosar in calitate de beneficiar? Drepturile de autor sunt recunoscute doar daca lucrarea este inregistrata la ORDA?
Un contract de cesiune de drepturi de autor, cu respectarea prevederilor stipulate de legea 8/1996, legea dreptului de autor si a drepturilor conexe
adica persoana care incheie contract cu firma mea trebuie inregistrata la ORDA? altfel nu sunt recunoscute drepturile de autor ?