avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... indreptare eroare materiala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

indreptare eroare materiala

o hotarare de divort cu dreptul de vizita acceptat de comun acord dar nestipulat in incheiere , care este procedura de indreptare eroare materiala , cat dureaza
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 22:52, 16 Ianuarie 2012
Apel,daca acesta este depus in termen legal.
se depune la instanta care a judecta divortul...incercati si o cerere la presedinte...poate dura de la o saptamana la...cateva luni.
am depus o cerere de indreptare eroare materiala la registratura , insa nu mi s-a dat nici un raspuns
Cand ati depus cererea de indreptare?
Puteti merge la arhiva civila sa va interesati cand si cum s-a solutionat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indreptare eroare materiala inauntrul termenului de recurs custodie.comuna custodie.comuna Buna ziua, Am urmatoarea problema. Hotararea de divort (aflata in apel) data de TB a ramas irevocabila prin ne-recurare. Am fost la TB sa solicit ... (vezi toată discuția)
Eroare materiala gi-jane2 gi-jane2 Buna seara! Poti trage pe cineva (pe cel ce redacteaza) la raspundere pt erorile materiale strecurate in hotararile judecatoresti ? In afara de justitiabil, ... (vezi toată discuția)
Greseala in sentinta Nina1 Nina1 Buna ziua, In sentinta civila de divort s-a gresit numele. Cum pot rectifica greseala? Aveti un model de indreptare a greselii? Va multumesc (vezi toată discuția)