Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ucenicia la locul de munca se considera vechime?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ucenicia la locul de munca se considera vechime?

Buna ziua.
Tatal meu si-a facut ucenicia timp de 2 ani intre 1973-75 lucrand 8 ore pe zi si fiind remunerat pentru orele lucrate, el lucrand si in acest moment in aceasta societate.
Ma intereseaza daca aceasta perioada este considerata vechime in munca avand in vedere faptul ca in acea perioada a platit contributiile la stat.
Va multumesc.
Da, reprezinta vechime in munca.