avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ucenicia la locul de munca se considera vechime?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ucenicia la locul de munca se considera vechime?

Buna ziua.
Tatal meu si-a facut ucenicia timp de 2 ani intre 1973-75 lucrand 8 ore pe zi si fiind remunerat pentru orele lucrate, el lucrand si in acest moment in aceasta societate.
Ma intereseaza daca aceasta perioada este considerata vechime in munca avand in vedere faptul ca in acea perioada a platit contributiile la stat.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters160617 , utilizator 11:16, 17 Ianuarie 2012
Da, reprezinta vechime in munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scoala profesionala Trand12 Trand12 Buna ziua ucenicia la locul de munca se considera vechime in munca am termina tscoala in 1973 curs comasat3 ani 1970 -1973 .Trei luni scoala in fiecare an ... (vezi toată discuția)
900 net - part time, 4 ore. - cat este salariul complet? fergus fergus E vorba, de fapt, de un loc de munca de 8 ore, pentru care abia, abia s-a stabilit salariul net de 900 lei - fiind, cica, o asa zisa \"perioada de ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie ax3l4axel ax3l4axel Buna ziua. Am o pensie de urmas, tatal meu lucrand la Mina Petrila. Din cate stiu Compania Nationala a Huilei nu a virat sumele aferente contributiilor la ... (vezi toată discuția)