avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Exista un ajutor de la stat pentru cresterea copiilor ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Exista un ajutor de la stat pentru cresterea copiilor de catre un singur parinte?

Pentru crestere a doi copii de catre un parinte ,care a divortat, exista un ajutor de la Stat? precizez ca am salar de 700 ron si pensie alimentara de 170 ron

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara, 25% din minimul pe economie, adica 25% din 700 ron? arlezyyana arlezyyana Buna seara ! As avea si eu nevoie de un sfat referitor la pensia de intretinere pe care trebuie sa mi-o dea tatal copilului meu. Mentionez ca sunt divortata ... (vezi toată discuția)
Divort ali_78 ali_78 Vreau sa divortez am doi copii unul de 8 ani si unul de 4 ani ,sotul bea ,nu contribuie cu nimic la cheltuielile casei si a copiilor ,nu ne mai ... (vezi toată discuția)
Ajutor social pentru mama singura Mariana Manea30 Mariana Manea30 Numele meu este Manea Mariana , am si eu o intrebare , pot beneficia de ajutor social , sunt o mamica divortata cu 2 copii( gemenii) in varsta de 3 ani si 8 ... (vezi toată discuția)