Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... legalizarea sentintei
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

legalizarea sentintei

buna ziua, tatal meu e divortat de 2 ani la ploiesti, el locuind in Tulcea. cum poate sa obtina sentinta legalizata din dosarul de divort ce s-a pronuntat la Ploiesti fara sa se deplaseze pana acolo din motive de sanatate, el avand handicap gradul I.
Cu o imputernicire legalizata la notar
printr-o cerere adresata instantei care a pronuntat sentinta, timbrata si trimisa prin posta, fara nicio imputernicire, asta daca are sentinta, daca nu solicita instantei sa-i elibereze o copie din dosarul cauzei, cu aratarea elementelor acestuia.