avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am permisul suspendat, am voie sa conduc un moped?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am permisul suspendat, am voie sa conduc un moped?

am permisul suspendat pt. alcool , am voie sa conduc un moped pe drumurile publice care se conduce fara permis ?

Cel mai recent răspuns: artur8411 , utilizator 17:13, 17 Ianuarie 2012
in mod normal mopedl nu necesita permis de conducere dar trebuie sa faci dovada ca stii circulatia, teoretic acolo tii permisul suspendat, dar este mai sigur sa ai faci o scoala si sa obtii un atestat ca ai absolvit cursul de legislaie rutiera

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis conducere mopede Mopedist Mopedist Conform Ordinului Ministerului Afacerilor Interne nr. 82/2013 pentru modificarea si completarea Ordinului ministrului administratiei si internelor nr. 268/2010 ... (vezi toată discuția)
Conducere moped cu permis "b" suspendat strbg strbg Buna ziua, Am tot cautat in Codul Rutier, dar nu am gasit raspuns la intrebarea : avand permis categoria B suspendat (cazul meu se afla in cercetari pentru ... (vezi toată discuția)
Am condus microcar fara permis BogdanMH BogdanMH In data de 17.01.2014 am condus o masina marca Microcar, inmatriculata ca moped, si am fost oprit de politie. Am fost dus la sectie, impreuna cu proprietarul ... (vezi toată discuția)