Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am permisul suspendat, am voie sa conduc un moped?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am permisul suspendat, am voie sa conduc un moped?

am permisul suspendat pt. alcool , am voie sa conduc un moped pe drumurile publice care se conduce fara permis ?

in mod normal mopedl nu necesita permis de conducere dar trebuie sa faci dovada ca stii circulatia, teoretic acolo tii permisul suspendat, dar este mai sigur sa ai faci o scoala si sa obtii un atestat ca ai absolvit cursul de legislaie rutiera