avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită ridicare masina
Discuție deschisă în Executare silită

ridicare masina

Buna ziua, va rog cine poate sa ma ajute in legatura cu masina.Am achizitionat-o in leasing pe un contract de 5 ani pe data de 09.06.2011 trebuia sa termin de achitat leasing fiind in imposibilitate de plata am ramas restanta cu 4 rate in luna 08 2011 achit partial 4000 ron ramanand o diferenta de plata .Pe data de 09.08.2011 mi se ridica masina de o firma recuperare ,Am luat legatura cu cei de la Banca LEASING deoarece acolo am avut leasing si solicit o esalonare a diferentei de plata si pe data de 23 12 2011 primesc o recalculare pri care mi se aduce la cunostinta ca trebuie ,sa le achit 19000 ron (15000 facturi neachitate ,4000 ron penalizari pana la data de 23.12.2011),mentionez ca masina a fost ridicata abuziv in luna 08.2011.In luna dec.port o discutie cu cei de la Banca LEASING unde imi spun ca trebuie sa le achit 12000 si accept prin esalonarea pe un an de zile,ca mai apoi sa primesc refuzul cu o alta suma de plata .Ce pot sa fac,consider ca este batatie de joc a Banca LEASDIG Multumesc X-(
Ultima modificare: Marți, 17 Ianuarie 2012
gi-jane2, moderator

Alte discuții în legătură

Neplata unei refinantari Business_man Business_man Buna, va rog sa ma lamuriti intr-o problema mai \\"ciudata\\": Mihai a facut un credit de nevoi personale la banca X de 15000 ron, dupa un timp face o ... (vezi toată discuția)
Executare silita, problema calcul cheltuieli de judecata pavelceclan pavelceclan Buna ziua, am avut o problema cu o banca si am ajuns pe mina unui executor judecatoresc am ajuns la un acord de plata esalonat dar domnul executor ma minte ca ... (vezi toată discuția)
Probleme societate leasing bad_sonia bad_sonia Am si eu o nelamurire. O firma a luat prin leasing o masina a achitat fara probleme in jur de un an ratele in anul al doilea au intevenit unele intarzieri ... (vezi toată discuția)