Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Perchezitie in scoli
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Perchezitie in scoli

Anul trecut au venit cativa politisti in liceul nostru si s-au apucat sa ne perchezitioneze. Vroiau sa verifice daca avem arme albe sau nu. Au verificat doar elevii de sex masculin.

Vreau sa stiu daca au voie sa perchezitioneze astfel, cand vor si pe cine vor ei.
Masura este abuziva. Si discriminatorie pe deasupra.