avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2060 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Perchezitie in scoli
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Perchezitie in scoli

Anul trecut au venit cativa politisti in liceul nostru si s-au apucat sa ne perchezitioneze. Vroiau sa verifice daca avem arme albe sau nu. Au verificat doar elevii de sex masculin.

Vreau sa stiu daca au voie sa perchezitioneze astfel, cand vor si pe cine vor ei.
Cel mai recent răspuns: BX , utilizator 16:41, 18 Ianuarie 2012
Masura este abuziva. Si discriminatorie pe deasupra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatiunile agentilor de paza carmen_25 carmen_25 Lucrez la un supermarchet si anume Cora.Agentii de paza sunt angajati Cora nu sunt o firma de securitate gen BGS sau altele.in urma cu cateva luni li s-a parut ... (vezi toată discuția)
Plangere penala importriva unui politist rutier PPStm PPStm Am fost oprit de un echipaj al politiei rutiere si mi s-au cerut documentele mele si ale masinii Apoi agentul mi-a cerut sa cobor spunandu-mi ca imi va efectua ... (vezi toată discuția)
Perchezitie in liceu JeanDarm JeanDarm Buna ziua! Acum ca e inceput de an scolar si trec clasa a 11-a, mi-am adus aminte de o situatie de anul trecut, din clasa a 10-a. Intr-o zi, am fost ... (vezi toată discuția)